נקודה פסיק

נקודה; פסיק הוא כתב עת לספרות. יש לו את הקונספט הכי מגניב בארץ: הוא לא פלצני ובכלל חלק גדול ממה שמתפרסם בו פורסם קודם בפייסבוק; הוא נשלח למנויים כקובץ pdf שאותו אפשר לקרוא במחשב או להדפיס; הוא יוצא לאור בכל סוף שבוע; אין לו שום אג׳נדה מלבד לעשות נחת רוח, נקודת שלווה, נקודה פסיק, באמצע החיים. אה, והוא חינמי לחלוטין.
הלוגו והשפה סביבו יוצרים סביבה נקיה מצוינת שמכבדת את התכנים הכתובים ולא מנסה לקחת להם את המקום. היא נקיה, חסרת אג׳נדה, מותאמת במיוחד גם למסכי מחשבים פשוטים וגם להדפסה במדפסות ביתיות, בצבע ובלעדיו. היא משמרת את קונספט הספר המודפס בפלטפורמה דיגיטלית.
הלוגו עצמו מבטא את הערכים שאותם מבטא כתב העת: נקיות. פתיחות. רוחב אופקים. אהבה לאנשים ולמילה הכתובה. הסימון ׳נקודה פסיק׳ (;) הולך על חבל דק, נוגע-לא-נוגע, משהו שבין הנקודה לפסיק לנקודותיים. גם הלוגו משתדל ללכת בין הטיפות, בין השחור ללבן, בין המילים למה שמאחוריהן, בין הדימוי לביטוי.
עיצוב לוגו לוקח חודש. לפחות. התהליך הוא ארוך, מלא בשיחה עם הלקוח, חשיבה, מחקר, חשיבה נוספת, השראה, סקיצות, תיקונים – הכל כדי שהלוגו והשפה החזותית סביבו יבטאו את ערכי המותג בצורה הנכונה והטובה ביותר.
אבל ישנם יוצאי דופן. מאז שלקחתי את העבודה ועד הרגע שידעתי איך יראה הלוגו – זה היה בקו 415 בדרך הביתה בסוף יום ארוך – לקח לי 5 דקות. זה היה מושלם בדימיון וזה יצא מושלם גם בפועל.

והנה כמה עבודות דומות: