מיכל רז

תכירו את מיכל רז. מיכל קולעת סלים, מחצלות ועוד אלף דברים, מלולבים, סנסנים ועוד אלף חומרים. שכחתי: ובאלף טכניקות מכל רחבי העולם. היא נחשבת למאסטרית בתחום, מלמדת קורסים וסדנאות ברמות שונות, וגם מציגה בתערוכות מדי פעם.
פאן פאקט: את מיכל לא תמצאו בפייסבוק או בוואטסאפ, ועד לאחרונה היה אפשר להגיע אליה רק מפה לאוזן. היא מחוברת לטבע, לאדמה ולמלאכות קדומות, גרה ברותם, יישוב אקולוגי בבקעה, ואני מקנא באורח החיים שלה מאוד.
[תמיד מרגש אותי הפער הזה שאני מוצא בין הלקוחות השונים שלי; מהאנשים הכי טכנולוגיים שמוקפים במסכים, אוטומציות ו-AI, לאנשים הכי שורשיים, שבקושי מסתדרים עם טלפון מקשים – אבל מחוברים כל כך לטבע ולמסורת האנושית. כיף לי שאני יכול להביא תועלת לשני הצדדים במידה שווה]
בקיצור, מיכל הבינה שהגיע הזמן שאפילו לה יהיה אתר. כזה שיהיה אפשר להתעדכן בו על קורסים או סדנאות, להירשם אליהם, וגם לראות את העבודות המדהימות שהיא יוצרת – ואולי אפילו לרכוש אותן.
האמת היא, שלא היה לי הרבה מה לעשות. העבודות של מיכל מושלמות, התמונות של אלומה הכי יפות, וכל מה שהייתי צריך לעשות היה לאפיין את האתר, להנחות ולעזור בכתיבת הטקסטים, לבנות – ולהיזהר מאוד לא להרוס. אה, וגם לבחור את הפונט המתאים. כל היופי הזה שתראו פה – זה רק בגלל שלא נגעתי כמעט בכלום.
בתהליך האיפיון, הבנו יחד שמיכל עדיין לא רוצה לנהל חנות מקוונת עם סליקה ומשלוחים, אבל היא כן תרצה בעתיד. לכן בנינו את האתר מראש באופן כזה שהחנות תהיה כמעט מוכנה, ככה שכשיגיע הזמן – תישאר מעט מאוד עבודה ועלות מאוד נמוכה כדי להפעיל את החנות. כשבונים אתר טוב, חשוב לזכור שהוא כאן לעוד שנים ארוכות – ולתכנן מראש כמה שיותר קדימה.
והנה עוד נקודה חשובה: לא עיצבנו למיכל לוגו. היא לא ביקשה, ואני לא המלצתי – כי שנינו מבינים: לוגו זה הדבר האחרון שמיכל צריכה. כל המהות שלה היא מפגש אנושי, חי ומחובר לטבע ולאדם, וכל לוגו יהיה צורם למהות הזו ויעשה את ההפך ממה שנדרש. את מיכל מייצגות העבודות המיוחדות שלה, ולא אף סמל מעוצב.
אני מרגיש שאני כותב כאן הרבה מילים חסרות משמעות, כי גם המילים שלי עושות עוול למיכל ולעבודות שלה. בקיצור, עשו טובה לעצמכם וקפצו לאתר של מיכל. יופי כזה לא פוגשים הרבה – ואתם תבינו ותרגישו אותו בתוך פחות מדקה.
תמונות יפהפיות: אלומה משולמי
פונט דיסקורדיה מושלם: בן נתן, הפונטיה
איפיון, עיצוב אתר, פיתוח ועריכת תוכן: אנוכי.

והנה כמה עבודות דומות: